Mobile Infantry Clan Forum

Mobile Infantry Clan Forum


#1 2008-12-28 22:22:22

predator

Moderator

8954289
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 113
Punkty: 70
Ranga: Generał Armii
Funkcja: Dyplomata/Rekrutant/2 pułk

Staregia walk

Słuchajcie tak sobie myślałem  o tym w jaki sposób podchodziliśmy do walk w przeszłości i wyłapałem kilka błędów. Często traciliśmy cenne punkty z głupich powodów.
Pamiętacie ostatnią bitwę klanową  z bodajże klanem Fa gdy to ustawiliśmy się w rzędzie czekając na ruch wrogich sił. Gdy to już nastąpiło wiele naszych jednostek uległo uszkodzeniu zanim zdążyliśmy cokolwiek zrobić.
Planuje i liczę tu na wasza pomoc  w tworzeniu schematów ataku  w czasie walk które usprawnią  walkę sił zbrojnych a także zmniejsza u jednostek sprzymierzonych.   
Na początek  myślę o stworzeniu strategi działania w sytuacji gdy floty liczą po 6 okrętów.


Nie ma pokoju bez wojny

Offline

 

#2 2008-12-29 18:57:50

Sovereign

WebAdmin

9822462
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 127
Punkty: 90
Ranga: Generał Dywizji
Funkcja: Szef Sztabu

Re: Staregia walk

Kiedyś otrzymałem od Ciebie Predator- wyszczególnienie- w co celować w danych typach okrętów- spróbuje znaleźć ten plik i wrzucić w tym temacie


http://images34.fotosik.pl/51/81452a83cb1b0808.gif

Offline

 

#3 2008-12-30 06:18:19

predator

Moderator

8954289
Call me!
Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 113
Punkty: 70
Ranga: Generał Armii
Funkcja: Dyplomata/Rekrutant/2 pułk

Re: Staregia walk

chodzi mi nie oto w jaki podzespół okrętu walić lecz o to  że np.
Lasek, Sovek walcząc prometeushami atakują kogoś z danej strony a z drugiej  na przykład pisarz z nakim nie walą inne okręty z drugiej strony  wiesz schemat ataku

A dokładniej chodzi mi oto żeby ustawić naszą flotę w pewnego rodzaju  formacje z której określeni gracze atakują określone cele aby odciągnąć uwagę pozostałych od naprzykład ciężkich okrętów takich jak Negvar  lub Sovereing


Nie ma pokoju bez wojny

Offline

 

#4 2008-12-31 08:34:45

Małecki

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 112
Punkty: 60
Ranga: Marszałek Klanu
Funkcja: Główno Dowodzący

Re: Staregia walk

Co do bitwy z FE... Otóż owszem dostaliśmy uszkodzenia. Jednak generalnie stara doktryna prowadzenia wojny jest skuteczna. Strategicznie rzecz biorąc ( Strategicznie czyli realizując kluczowe założenia ) bitwę wygraliśmy i pokazaliśmy kunszt wojskowy. Z tego poziomu nie ma co zmieniać. Z poziomu taktycznego ( Poziom pola walki i doraźny efekt ) możemy opracować warianty taktyki i generalnej doktryny walki z przeciwnikiem.


"Fallen in war we belong to history" - Sabaton - Purple Heart

Offline

 

#5 2009-01-01 20:56:01

Sovereign

WebAdmin

9822462
Zarejestrowany: 2007-07-02
Posty: 127
Punkty: 90
Ranga: Generał Dywizji
Funkcja: Szef Sztabu

Re: Staregia walk

Teoria, teorią, ale najlepiej wychodzi się- ćwicząc, ćwicząc i jeszcze raz ćwicząc. To o czym pisze Predator jest możliwe przy udziale Ventrillo, dlatego też każdy klanowicz musi go mieć zainstalowane.

Ps. Od razu przypomina mi się akcja, kiedy to przez Ventrillo Marszałek wydawał komendy do jednoczesnego ataku na konkretny cel i w kilka chwil dana jednostka zostawała rozmieciona


http://images34.fotosik.pl/51/81452a83cb1b0808.gif

Offline

 

#6 2009-01-05 11:49:42

Małecki

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-03
Posty: 112
Punkty: 60
Ranga: Marszałek Klanu
Funkcja: Główno Dowodzący

Re: Staregia walk

To właśnie była bitwa z FE. Generalnie u nas zastosowanie ma częściowo Blitzkrieg. Bo jest koordynacja działań i jednocześnie komunikacja między żołnierzami. Nie ważne kto w danym momencie zaliczy to trafienie. Ważne aby przeciwnik leżał.

I dla tego rekomendowaną bronią są Prometheusy - bo gdy przeciwnik błyska pojedyńczo fazerami czy jeden z przeciwników torpedę puści nigdy to nie jest zgrane. A my koncentrujemy ogień i w miarę tym samym czasie likwidujemy przeciwnika. Cóż Nic w tym genialnego.


"Fallen in war we belong to history" - Sabaton - Purple Heart

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plbocja wspaniała foksterier szorstkowłosy oddam prawnik obsługa deweloperów wrocław